İstanbul Bahçeşehir Jaluzi Perde
İstanbul Bahçeşehir Jaluzi Perde

İstanbul Bahçeşehir Jaluzi Perde

 

Kullanımı belirli bir açma kapama sistemine dayalı olan, farklı malzemelerden yapılabilen perde çeşidine jaluzi perde denilmektedir. Mekanlarda en çok kullanılan perde çeşidi olarak bilinmektedir. Gerek temizleme konusunda sağlamış olduğu kolaylığı gerekse kullanımının pratikliği açısından en çok tercih edilmekte olan perde olması normal bir durumdur. Bulunduğu mekanın havasını daha ferah ve modern gösterme özelliğine sahiptir. Perdenin mekanizma özelliği sayesinde ışık geçirgenliği istenilen şekilde ayarlanabilmektedir. Jaluzi perde üç farklı çeşide sahiptir. Alüminyum perde, ışıktan istenilen derecede faydalanma olanağını sağlar. Bu perde çeşidinin en yaygın kullanılan modelidir.

 

Ahşap perdeler kullanılacak olan mekanın alanına göre değişkenlik gösterebilen modellerdir. Üç farklı bant çeşidine sahiptir. İnce bantlı ahşap perdeler küçük boyuta sahip alanlarda kullanılmaktadırlar. Perdenin yapılacağı alandaki pencere boyutunun büyümesine göre bant kalınlığı artış göstermektedir. Ahşap perde bantlarının genişliği arttıkça örtücülük özelliği de artmaktadır. Bu perdenin kullanım kolaylığı alüminyum perdenin kullanım kolaylığından biraz daha zordur. Ahşabın ağırlığından dolayı kullanım özelliği zorlaşmaktadır. Bu perde çeşidinin en son modeli ısıcam perdedir. Kullanımı en rahat olan model olarak bilinmektedir. Mekanizma iki cam arasına yerleştirildikten sonra vakumlanır ve hava geçirmez olur. Bu sayede tozlanma ihtimalide ortadan kaldırılır. Bu modelin kendine özgü şık bir görüntüsü bulunmaktadır

 

Kullanım Alanları Nelerdir?

 

Bu perde çeşidi başlarda genel olarak ofislerde kullanılmış olsa da artık evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Fakat hala en çok ofis ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Kullanımının yaygınlaşmasının iki önemli sebebi vardır. Bunlardan ilki temizliğindeki kolaylıktır. İkincisi ise perdenin kullanılacak olduğu mekana girecek olan ışık ve ısı ayarının kolay bir şekilde ayarlanabiliyor olmasıdır. Bu gibi avantajlarının yanı sıra ücretlendirme olarak da oldukça cazip fiyatlara sahiptir.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014